אמינות

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו לחשוב שהמשמעות של ״אמינות״ היא למשל:

מה שאני אומר ועושה, זהה למה שאני אומר ומתכוון בכנות לעשות.

לא אנסה למצוא או לייצר פתחים למעקפים או למילוט.

אפעל כדי שכולם יראו את ההשלכות של הפרת התנאים כפי שאני רואה אותם ומאמין שצריכים להיות וילמד מכך לא לעקוף או להונות.

אני פועל מתוך רצון לעשות טוב לכל האינטרסים של המעורבים בדבר, כפי שהם ואני מבינים אינטרסים אלה.

 

המציאות שיכולה להיווצר כשאני רואה כך אמינות היא של קיבעון.

הרצון העיוור להישאר אמין והפחד להיות מואשם בהפרת האימינות, עלול להמית את האפשרות לפעולה יצירתית הנובעת מהרגע ומן החיים. דבר זה עלול לזרוע זרעים של פחד ולהביא לפעולות בחיים שנובעות מהפחד.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

אמינות נובעת מן ההכרה בכך שאנשים עושים את תפקידם כהלכה. שטבע האדם טוב ושואף להרמוניה. כמו באטלר/משרת- שמנחש מה המאסטר שלו צריך. בלי הנחיות. ״אני משאיר לך להבין מה טוב לי, ואתה דואג לזה.״

 

חשוב לומר שהעולם רחוק מזה היום, משהו בסיסי הופר. בחירה, זכויות אישיות והלגיטימיות להיות שונה  הובנו בלא מעט פעמים כרשות לאי כבוד לדבר עצמו ולאדם העומד לפניך. זוהי כמובן איננה הכוונה המקורית, אבל בשמה הופרה האחדות וכולנו נשארנו אינדיוידואלים. 

 

כשאני נאמנה לאמינות אני אחראית לא להתבלבל אלא לפעול בהתאם לשאיפה לטוב ולהרמוניה ולידיעה שכך העולם הוא באמת וכך אנשים הם באמת, בטבעם.

 

במציאות כזו, אני מוכנה לקבל את הבילבול שיוצר את הפחד, הכאב ואפילו המוות, אבל אני מחוייבת שלא להתפתות. אני כואבת את כאב הויתור והעיוות שקרה עם הזמן ויכולה להראות אותו לאחרים. אני אחראית לדעת בעצמי או ללמוד איך חיים את ההרמוניה הטבעית ולהראות את הסיכון שיש כשלא חיים כך.

מכאן אבקש לחולל מעבר מן השאלה- מהו האינטרס של כל אחד (מתבסס על העבר ועל הראייה שבאה מן האינדיוידואליזם ודיס ההרמוניה) ל-מהן הלמידה, הצמיחה, הברכה, והאפשרות המתחדשת בחיינו.

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה