ויתור

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שויתור הוא למשל הסכמה לעצור, להישאר בלי, לא לקבל את מה שרציתי או לא להיות כל מה שאפשר להיות.

עוד דרך שהתרגלנו לראות ויתור היא – אני מוותרת לעצמי כשאני מאמינה שיש לי סוף, שאני לא מסוגלת. או מוותרת למישהו או על מישהו, כשהוא הוא לא מסוגל. 

 

ויתור שבא מחמלה – מאמין שהאחר לא יכול ואני צריכה לכבד את זה אז אין לי ברירה אלא להסכים עם דעתו.

 

ויתור שבא מריצוי – מאמין שאני חייבת לקבל את ההערכה והאישור מן האחר ובלעדיהם אני חסרה או לא ראויה, ולכן אעשה מה שאיננו מדויק ואמיתי לי כדי להשביע את רצונם.

 

ויתור שבא מן התחושה ש״אין לי את זה״ – נתפס כחולשה או היעדר כוח רצון, חוסר מוטיבציה או אמביציה.

 

ויתור על מנת להימנע מכאב –  אני מוותרת על משהו שמצד אחד אני רוצה אבל מרגישה שאין בי את מה שצריך כדי להשיג אותו. לפעמים כדי להימנע מכישלון וכאב, אני מוותרת מראש.

 

זו מציאות שמונעת מפחד והימנעות ותוביל אותי לוותר כדי להימנע מחיכוך, מכאב, מהצלחה שנראית לי מסוכנת כי אולי לא אדע איך להתמודד איתה.

אז נדמה לי, שנוח לי להישאר במקום שלא מבקש הרבה, מקום מוכר. אבל אז ארגיש חלשה, אשמה וחסרה כי אין לי את הכוח והאמביציה להתעקש ולהוציא דברים לפועל. לופ של חוסר. 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

העכשיו הוא המקום בו מתרחשים החיים. אין מקום אחר. מה שכאן הוא העולם המלא. לכן, כשאני מרפה, לא דוחפת ולא מושכת, לא מתעקשת ולא מסרבת – אני עומדת בשקט וחיה מאד.

 

ויתור הוא היוותרות. היוותרות עם היש והקיים ועם ההקשבה למה מתבקש ממני בכל רגע. נוכחות מלאה בעצמי, בלי תנאים, מתוך חיבור להוויה – היוותרות.

מכך גם עולה הידיעה שאני לא חייבת דבר. אני לא חייבת שדברים יהיו או לא יהיו, כדי להיות  שמחה ולחיות בעולם בפשטות וביופי.  אני לא צריכה להשיג דבר כדי להיות שלמה. אני כבר.

 

במציאות כזו כשאני ניגשת לעשות משהו אני פתוחה, סקרנית, קשובה, רגישה. אני באה כי אני כאן, וכשאני כאן, פשוט, בלי תנאים ובלי שמשהו אמור לקרות כך או אחרת, אני יכולה יותר לראות ולעשות מתוך מה שמבקש ביטוי כאן ועכשיו ואיתו, דרכו וזכותו לנוע. צעד, צעד. 

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

coing-hebrew

מפגש דרך כסף – Coing כדי באמת לחיות את מה שבאמת / What Really Is בנוגע לכסף, עלינו להכיר באמת – לא יכול להיות לנו

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה