קריאתה של אישה - חברת מופת

האהבה עמוקה. הכאב לא. הוא רחב ועוטף אבל לא עמוק.
האהבה עמוקה. עליה הכל מונח. היא הדבר האמיתי היחיד שנותן חיים. היא החיים עצמם.

צדק ואי צדק, כבוד וחילול כבוד, אמון ופגיעה אנושה באמון, זכויות והפרת זכויות,

אדמה ונישול מאדמה – כל אלה הפכו פעמים רבות כל כך להיות הנושא המרכזי סביבו נפגשים ערבים ויהודים. הכאב שנגרם, העוול שנעשה, והפחד שהם הולידו אצל כל אחד מאיתנו, הופכים את הפגיעה והסבל להיות הציר של הקשר הערבי – יהודי.

 

משום שכך, נוצר שיח שנע בין האשמה, טינה ומאבק דרך ניסיון ליצור הסכמים שמגביר את השונות ונכנס לפוליטיקה של אינטרסים ועד למבוי סתום וייאוש. יוזמות שנוצרות נתקלות פעמים רבות באי יכולת להמשיך, בריבים של הצוותים המובילים ובפירוקם, בכוונות מלאות חכמה ויופי שהופכות לאג׳נדה פוליטית ולהפרדה.

אבל כוחו האמיתי של אדם באשר הוא וכוחן העצום של נשים, הוא ביצירת מרחבים שנותנים חיים. מרחבים אלה מוציאים מן האדם את היופי והחכמה הטבעיים שלו, מזכירים לו שהוא אחד עם הכל ולכן גם מעוררים אותו לפעול לטובתם העליונה של כולם, למצוא, ליצור ולהמציא אפשרויות שלא היו נראות מציאותיות עד כה.

 

מתוך הקשבה למה שמתבקש, למה שהגיע זמנו, אני (רותי),  מבקשת לקרוא לך לקחת חלק בהגייתה של חברה אשר תהייה חברת מופת, כזו שתביא לביטוי אמיתי, פשוט ושופע את החכמה והיופי שהגיע זמנם בחיינו בפרט ובחיי האנושות בכלל. זו תהיה חברה שתוקיר את המקור האחד והנצחי ותתחייה ממנו ובו זמנית תבקש את  הייחודי בכל אחת על עולמה, תרבותה, ניסיון חייה וחלומותיה. חברה זו תקרה כאן, מתוך הדברים כפי שהם ולא במרחב או קהילה ״מוגנת״ או ״חדשה״.

ראיונות – חלום כתוב – ספר זו עם זו, דרך זו ובזכות זו

 

ערכנו ראיונות/שיחות עומק עם כעשרים נשים. אלה בקרוב יהפכו לספר, שיופץ בעולם ויהוה בסיס לפעילות המשכית, אם על ידינו ואם על ידי גופים אחרים, שיוכלו לשאוב השראה מן השיח שיצור מימד חדש לחיות בו ולא יסתפק עוד בשיח של צדדים על הסכמות. 

 

תוצאות פשוטות, מדויקות ובעלות עוצמה מתרחשות, כאשר אנחנו חיים מן החכמה הטבעית, אך כיוון שאנחנו רגילים לחיות ולציית לשכל החושב, המסביר והמפרש – אנחנו מפספסים את הפשטות שבה. 

 

קהל היעד של הספר הוא בני אדם ברחבי העולם אשר יודעים בידיעה אינטואיטיבית ומנסיון חייהם, שישנה אפשרות אחרת ושאהבה היא הטבע שלנו.

אלה אנשים שאולי איבדו תקווה כשראו שלטון של עריצות גם במדינות נאורות וכבר לא האמינו או לא מאמינים, שטוב אמיתי אפשרי. להם אני רואה בעיני רוחי שניתן השראה ופרקטיס, כדי להפוך אפשרות שנמצאת בליבם למציאות. 

אמנות

החכמה מראה את עצמה באינסוף צורות, אבל יש כאלה שהנשמה מזהה ורוקדת,

כשהיא נפגשת בהן.

אומנות מדברת את השפה המשותפת לכולנו, זו שלפני הצורות והסדרים, הכללים והחוקים. אלה לפעמים עוזרים ופעמים רבות מעיקים  ומרחיקים.

בחר/י את הכלי, את התנועה או את הצורה שבה מתנגנות בך המילים

של הנשים בעלות העוצמה והאהבה, שמדברות כאן.

 

תן/י לחלום המשותף לצייר על גופך ונשמתך, והיופי יעשה את כל שיישאר לעשות.

נשמח לשמוע מכן/ם

 

ליצירת קשר ושיתוף רעיונות בנוגע לראיונות והאומנות – 

ליחצו כאן

לקבלת עידכון חודשי על הפרויקט - הירשמו לניוזלטר שלנו