בדידות

במובן הישן:

תחושה עמוקה ובסיסית, שאני נפרדת ושונה מהאנשים סביבי, נפרדת מכול דבר בעולם  וזה משהו שטבוע וקבוע בי. עצם תחושת הנפרדות מביאה לכאב, פחד ויאוש. אני חיה בתחושה שאף אחד לא מבין אותי באמת, שאני צריכה לדעת איך להתמודד עם העולם בעצמי, שאני לבד אחראית על חיי. בעולם הישן, כשאני מרגישה בודדה, אני חושבת שזה אומר, שאני לא אהובה ולא נאהבת, זה מאיים עליי כמו המוות עצמו. כשאני בודדה אני מאמינה שקיים חושך וקיימת תהום שיכולה לבלוע אותי, אני ארגיש דיכאון ושאין טעם לחיים. 

המציאות שנוצרת, בין היתר היא שתמיד אשאף למלא את חיי בדברים שירחיקו אותי מהתחושה הזו. אשאף להיות עסוקה והרבה, תמיד אהיה בין אנשים וחברים, תמיד יהיה לי מה לעשות, אמלא את חיי בהנאות זמניות, בני/בנות זוג, בסיגריות, באוכל, בשינה.

בדידות היא החלק האחרון בפאזל של החיים שאני מבקשת להתעורר אליו. אותה הבנה שתיתן לי לראות את האמת שלמה ופשוטה.

 

במובן החדש והמתחדש:

בעולם החדש, כשאני מרגישה בודדה, אני מסכימה להיוותר עם התחושה, להיוותר בעצמי מבלי להסיק מסקנה, מבלי למלא ולהתמלא. בלי לדחוף ובלי להימנע. אני מסכימה להיוותר בעצמי, ככה. אז אני יכולה לראות את המחשבה שהאמנתי לה. כי הריי בזרועותיי אני מחבקת את העולם כולו והוא פועם בתוכי פעימה חזקה ונוכחת. 

במציאות כזו אני נוכחת בידיעה שכולנו מחוברים בהוויה אחת, שכול החיים קשורים בגורלות משותפים. איני לבד ולעולם לא אהיה. תחושת הבדידות והלבדות מפנה אז מקום לתנועת החיים לפעום בי, אני נזכרת שאהבה היא הטבע שלי וכל מהותי. איני צריכה למלא עצמי בדבר כי אני בדיוק כמו השמש שמאירה את כל השמשות. האור שאני מאיר את כל האורות. כולי ברכה ואהבה מעצם היותי.

”היום בו נולדת הוא היום בו אלוהים החליט שהעולם אינו יכול להתקיים בלעדייך”

אודות המחבר

2 תגובות
  1. זיוף - What Really Is

    […] למילון החדשבדידות, התנשאות, […]

  2. אהבה - What Really Is

    […] למילון החדשבדידות, התחשבות, […]

השארת תגובה