גישה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו לראות "גישה" כדרך שבה בחרנו על מנת להבין ולגשת אל המציאות; כאוסף של רעיונות ודעות שטוענות טענות, מגדירות הגדרות ומפרשות את החיים בהתאמה להגיון שתומך בהן.

כך, באופן טבעי נוצרת "קליקה" או נבחר צד שאליו אנחנו משתייכים שמתאים לתמונה "האידיאלית" של המציאות איתה אנחנו מזדהים.

 

המציאות שנוצרת היא שאנחנו צריכים להגן על הגישה שלנו. נוצרים קונפליקטים בין הגישות השונות ובין האנשים השונים המגנים עליהן בצורה עיוורת.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

גישה היא הדרך להסתכל על העולם ולחוות אותו דרך נקודת מבט ספציפית. ממש להפוך להיות רעיון או מחשבה.

 

ברגע שאני שמה לב שאני מחזיקה בגישה מסוימת, מתאפשרת לי הלמידה שאני יותר מופלאה מאוסף האמונות שלי. כאשר אני מבינה שנקודות המבט שלי הן רק דרך לחוות את המציאות והן לא המציאות עצמה, אני יכולה לגשת אל העולם עם תשוקה כנה לראות את עצמי ואת החיים דרכן ובזכותן של נקודות המבט השונות. ואפילו יותר פלאית ויפה מזה היא הידיעה שאני איננה גישה או נקודת מבט אלא אנרגיה אינסופית ונותנת חיים.

 

המציאות שנוצרת היא שהעולם הופך להיות חוויה אקטיבית ואני מתגלה לעצמי דרך כל מפגש בזכות תשומת הלב שלי לגישה שלי ולידיעה שאני לא היא.

 

“הגילוי הגדול ביותר של הדור שלנו הוא שאדם יכול לשנות את חייו על ידי שינוי גישתו לחיים.” – ויליאם ג’יימס

לקריאה נוספת

מדע

מדע מה הקשר בין מדע לרוחניות? אמת. מדע הינו דרך שלא רק מתארת, אלא גם נותנת עדות, מהללת, את הנצחי. תנועה חדשה של מחקר מדעי קורית בעולמנו,

Read More »

אקטואליה

אקטואליה במבט What Really Is What Really Is אינו דעה או רעיון, שיטה או גישה. הוא אינו שייך לאיש ולא תלוי באף אחד. זהו הידע

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

2 תגובות
  1. בדידות - What Really Is

    […] חזרה למילון החדשחברות, גישה […]

  2. חלום - What Really Is

    […] למילון החדשגישה , […]

השארת תגובה