הזמנה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

באופן כללי אנחנו רגילים לחשוב שהזמנה היא קריאה אל אדם או קבוצה להיענות להצעה.

מטרת ההזמנה היא ליצור מצב שבו על ידי ההגעה של המוזמנים למקום או למצב, הם מאפשרים למזמין ליהנות מפירות היענותם. לכן מטרת הזמנה הינה להיענות.

אני מזמינה כדי שיבואו.

מכאן קל להסיק, שאי היענות להזמנה מעידה על קיומה של בעיה או פגם אצל המזמין או אצל המוזמן או בהזמנה עצמה.

אנחנו מייחסים ערך רב לַמידה שבה אחרים נענים להזמנה שלנו.

 

המציאות שנוצרת היא שמופעל לחץ לקבל את ההזמנה ויחסים מעוצבים על בסיס משא ומתן שאינו מאפשר אמת והוגנות אלא מעודד מניפולציה והסתרה.

כמו כן, סיכוי גבוה מאוד שאחרי כמה סירובים אאבד ביטחון בקול שממנו נבעה ההזמנה שלי ואו שאוותר עליו או שאצור בו מניפולציות ועיוותים על מנת ״ליישר קו״ או להתאים למה שאני חושבת שאנשים רוצים. 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

הזמנה נעשית, כאשר אדם כלשהו חש או שומע מתוך ידיעה פנימית שעולה בו, שישנו דבר מה שהגיע זמנו להתרחש. בדרך כלל לא נדבר על אירוע מסוים זה או אחר אלא על הבנה פנימית, שישנו שיעור שמבקש להילמד או חוכמה שאני מוזמן לחיות אותה בדיוק כפי שאני רואה אותה, ולא לפחד ולדחות, להתעלם ולטשטש.

 

המציאות שנוצרת היא שעצם פעולת ההזמנה יוצרת תנועה של חיים והתבהרות קודם כל בתוכי.

היא אומרת למזמין שהוא רחב יותר ובעל אפשרויות רבות יותר מאשר מה שהוא יודע היום או מסוגל לבצע בידע וביכולת שעומדים לרשותו.

כמו כן, כשההזמנה יוצאת לאור, מביע המזמין אמון במוזמן, שיש בו את החוכמה, היופי והיכולת להיענות להזמנה, ולהצליח. מכאן, יש פחות דגש על ההיענות להזמנה אלא להזמנה עצמה. אין צורך בשליטה ולא במאמץ או הפעלת לחץ, משום שהרגע הבא יעלה וינבע מן ההבנות החדשות שיצרה ההזמנה והתנועה שהיא יצרה בתוך כל אחד מן המעורבים. 

 

קריאה לעצמי מחוץ לעצמי. מה שהגיע זמנו.”

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

אומנות

אומנות היא הדבר עצמו. היא טבעם של הדברים. משם הכל נובע ולשם הכל חוזר. שם אדם פוגש את עצמו באמת. תן לאומנות לפרוס בפניך את

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה