התחשבות

במובן הישן:

באה מהאמונה שהעולם והאדם הם מה שהם. שאין בהם יותר ממה שרואים, שהם כבר יודעים מה הם ושכל מה שאפשר לעשות הוא להבין את מה שהם כבר יודעים על עצמם, ולא להפריע. הכי חשוב לא לטלטל. לא להפר את כללי המשחק. לא לזעזע, אפילו לא מעט, את המבנה השברירי של ה”אני”.

המציאות שנוצרת היא פחד מתמיד מכך שאטלטל ואכאיב, שאנענע ואשבור וכן שאטולטל, אסדק ולא אהיה יותר מי שאני יודע שאני ומי שאני יודע שאני חייב להיות. מעט תנועה- כי בסך הכל קשה לא לטלטל כשאתה רוקד ריקוד חופשי עם החיים. אז עדיף שלא. יותר בטוח ככה. כהות חושים- כי כשלא מרגישים זה אפילו קל יותר להימנע מתנועת חיים חזקה. אשמה- כי אם אהבתי מאד, אם יצאתי מעצמי, אם צללתי לתוך המסתורין, אם קראתי קריאה גדולה, אם באמת האמנתי בנו אז הפרתי, סדקתי וערערתי, לא התחשבתי, עשיתי בדיוק את מה שאסור לאדם מתחשב לעשות. הייתי בוטה וגסה, אגואיסט ושתלטן. עלי לתקן את דרכי ולחזור למסלול. ליישר את עצמי. להיזכר בחוקים ולהתאים את עצמי מחדש. ככה. כן. את רואה? כמו כולם. פשוט. דברי יותר בשקט. אל תקפצי מעל הפופיק. מה את חושבת, שהמצאת משהו כאן? מה אתה חושב, שאתה יודע יותר טוב מכולם?

 

במובן החדש והמתחדש:

להיות, להרגיש באמת, לעשות אהבה עם החיים ולתת להם לקחת אותי, בידיעה שאני לא מאבדת את עצמי.

לדעת שאני לא יודעת מי אני ולדעת שגם הוא לא יודע מי הוא, שהרבה פעמים התבלבלתי וגם הוא והיא.

לא לעצור שם, אלא לראות את הנשמה דרך הקוצים של האישיות ולסמוך עליה. לנוע שם בעדינות אבל לא בזהירות. לגעת לא מתוך ידיעה אלא בהקשבה למסתורין שמתגלה. בעיניים עצומות. כולי שם. לזכור שהחיים משחק וכן! מותר לי לשחק.

המציאות שנוצרת היא שאני לא נדרשת להימנע מתנועה לא מוכרת, הרי לא אני המניעה. אין צורך לדעת איך ולאן, כי האהבה מוליכה את ידי ומנגנת על מיתרי גופי. אפשר לעזוב את החשש לשבור כי בין כה וכה אין קירות. מה שיכול להיסדק מעולם לא היה אמיתי. לצד היופי והחוכמה שיתגלו עולה גם הידיעה, שהחומר הוא כאן כדי שנשחק בו ונגלה את אינסופיותו בהתחשבות.

“אין לי כוח יותר להתחשב, להבין ולקבל. אני רוצה לקבל מה שאני רוצה, וזהו.”

אודות המחבר

2 תגובות
  1. גבר - What Really Is

    […] למילון החדשהתחשבות, […]

  2. אהבה - What Really Is

    […] למילון החדשבדידות, התחשבות, […]

השארת תגובה