התמסרות

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

בדרך כלל נחשוב שהתמסרות היא יכולת להישאר עם דבר מסוים לאורך זמן. להשקיע, לטפח, להתגבר על מכשולים ופחדים.

התרגלנו לחשוב שהתמסרות זה לבטוח במישהו ולתת בו אמון עד הסוף. להיפתח ולהסיר מגננות.

אני מתמסרת לדרך, לעבודה, לבן זוג, למורה כי אני יודעת שארוויח מזה, שאגדל, שיהיו לזה תוצאות חיוביות שישיגו לי את מה שאני צריכה ומחפשת.

אני מתמסרת מתוך תחושה של אהבה ומחויבות וזה ירגיש לי נעים, שאני נותנת את הכול, יוצאת מאזורי הנוחות שלי ומגלה על עצמי דברים חדשים.

אז ארגיש שהתקדמתי, שעשיתי תהליך, שהשלתי מעצמי תכונות שהפריעו לי וארגיש שמחה ושבעת רצון.

 

המציאות שנוצרת היא שאתמסר רק למה שאני מרגישה שיוצא לי ממנו משהו, כשלמעשה אין לי דרך לדעת מראש מה יצא לי משום מפגש.

בהתמסרות כזו אני עדיין חיה במסגרת הזהות שחושבת שהיא יודעת ומכירה את עצמה ונשארת בגבולות מה השכל יכול להראות לי שזה אף פעם לא באמת מחוץ לאזור הנוחות. 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

התמסרות קורית כשאני מבקשת לחיות את תנועת החיים הטבעית שזורמת דרכי, שזורמת איתי תמיד וכשאני מסכימה להשתתף בחיים באמת כמו שהם.

להתמסרות אין זמן או מקום, כי היא קורית כל רגע. היא ההסכמה לראות כל רגע כשלם ומלא, היא הסכמה לראות תנאים, הגדרות והרגלים שהאמנתי להם ולבקש לראות אחרת. בכל זמן, בכל קונפליקט, בכל כאב, בכל אדם. התמסרות היא אמירת כן מלא לדברים גם כשהמחשבות שלי אומרות לי אחרת. 

 

המציאות שנוצרת היא, שאני מוכנה להתקרב גם כשאני לא מבינה, גם כשאני מפחדת, גם אם זה לא בדיוק עונה על התמונות שיש לי בראש, גם כשאין לי שום אינטרס או שליטה על התוצאות.

אני אומרת כן ונזכרת ששום דבר אינו כפי שהוא נראה, כי מה שנראה זה רק צורות והגדרות. אז אני יכולה לחיות מתוך האנרגיה האחת הזורמת בכולם ואני לא מחושבת אלא חיה מאוד.

 

”איכה? הנני”.

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

חלק ב' – דרכים – שיחות

שיחות גלול מטה מבוא מבוא מ-ביחד ל-אחד מפגש ישיר עם חוסר אונים – להיות מילה שלי רוחני עם שווא-נח ברגע מסוים – על גברים ונשים

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה