התרגשות

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שהתרגשות היא אנרגיה שמרטיטה את הגוף, תנועה של התלהבות.

אני מתרגשת כשמשהו קורה, אולי כשהגעתי להישגים, כשעמדתי במשימה, כשאני פוגשת אדם אהוב, כשאני חוששת או מצפה למפגש שאולי יגרום למשהו לקרות, להשתנות.

כל ההתרגשויות האלו הן בעלות התחלה, אמצע וסוף – ההתרגשות עולה, מגיעה לשיא ויורדת כשקורים מקרים שגורמים לי לחשוב שאני מישהו, אני משהו, שיש ערך, סיבה או משמעות לקיומי בעולם. 

 

המציאות שנוצרת מהבנה כזו של התרגשות עשויה להיות התמכרות לסיפוק הצרכים שלי והתנהלות על בסיס האמונה, שמשהו נורא קורה אם לא אקבל מה שאני מאמינה שאני צריכה או רוצה. מצד שני, אני יכולה להאמין שהחיים או אני משעממים או אפורים אם אין בהם ריגוש או התרגשות שכזו.

זו מציאות של פחד ששולח אותי להשיג או לחפש דברים בכל מחיר, ורצון הולך ומתגבר לעוד.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

ההגדרה הקודמת של התרגשות יכולה מאד לבלבל – היא מדברת בשפה שאנחנו מכירים – אני מישהו, אני משהו, יש לי ערך בעולם, יש סיבה בעלת משמעות לקיומי אז אני ראוי. למעשה כל אלו מתרחשים מעצם הווייתי וקיומי בעולם. לא בגלל שעשיתי כך או כך, או קרה דבר זה או אחר. למהות שאני אין קשר לתנאים, אני לא פחות או יותר בגלל ש…..

כאשר אינני מתבלבלת עוד, לא מאמינה לתנאים ולכדי ש.., אז אני יכולה להרגיש את הטבע שלי ושל העולם עובר דרכי, לוקח אותי, מזכיר לי מה אני. זו התרגשות אחרת.

 

המציאות שנוצרת כשאני יודעת את ההבדל בין ה-אני שיצרו מחשבות והמוגבלות שבה הן תופסות את המציאות לבין האמת, טבעם של הדברים – הרטט עולה, ההתרגשות גוברת ואני בבית.   

זוהי התרגשות שאינה עולה ויורדת, מופיעה ונעלמת. היא יציבה ונובעת כי היא מעידה על החיים עצמם, על האמת.

ההתרגשות היא רטט המקור האלוהי, אמת, טבע, היא עוברת דרכי ואני נותנת לה ליצור בי ובעולם יופי, אהבה ושמחה.

מושגים קשורים

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

אימונים

אימונים אישיים מה שבאמת חצי שעה או שעה. בזום או פיסי אימון הינו מרחב של היזכרות במה שאנחנו באמת, ולא מה שהמחשבות מספרות לנו. זה

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה