טוב

במובן הישן:

טוב הוא מה ששומר עלינו, מה שמאפשר לנו להשיג את מה שאנחנו רוצים. טוב הוא מה שמראה אותנו כמו שאנחנו רוצים להיראות, מה שמקיים את התמונה שיש לנו בראש, של איך הדברים אמורים להיות, מי ומה אנחנו אמורים להיות. טוב הוא ההפך של רע, ולכן אנחנו מפחדים גם כשטוב. כולנו יודעים שהמחוג מסתובב ושאם עכשיו אני בצד הנכון או המבורך בעוד רגע כל הקוביות ישתנו ואני עלולה למצוא את עצמי בתחתית הסולם, בתוהו ובוהו, בשאול.

במציאות שבה אנחנו לא עוצרים לשאול, האם באמת יש תמונה כזו? מי עשה אותה? מי נתן לו זכות לקבוע ולמה אנחנו מיישרים קו? תרבות שנוצרת מהבנה כזו של הטוב, מושתתת על פחד מן החיים, על הרצון לאזוק אותם ולהכפיף אותם לדיקטטורה של חוקים מומצאים ומגבלות בכפייה. תרבות שכזו מעודדת אי חשיבה, מפחדת מעצמאות וגילוי, מחקר אמיתי. זוהי מציאות שמתגמלת את ה-לא להיות.

 

במובן החדש והמתחדש:

טוב הוא חיות, הוויה ערה.

אין כאן תמונה או ״צריך ש״, אין כאן רע שהוא ההיפך של טוב.

טוב הוא ההכרה בדברים כפי שהם, בטבעם הנצחי שאינו יכול להיות מופר או ניזוק. שאינו יכול לשנות את טבעו.

״וירא כי טוב״ הוא הידיעה של האמת וההסכמה להכיר בה דרך כל מה שבא בדרכי וכל מי שאפגוש. וירא כי טוב איננו אומר- הכל על פי הסדר. וירא כי טוב אומר-עכשיו עשיתי את אייך שזה באמת. עכשיו אני בבית שממנו אין לאן ללכת ואין מאיפה לחזור.

כך היה אז בתחילה.
כך זה עכשיו.
וכך זה יהיה לתמיד.

המציאות שתיווצר מן הראייה הזו תדע שביטחון הוא ההסכמה להיות באמת, להגיע למפגש כל כולי. לכל מפגש. יחסים יעברו ממונעים על ידי פחד, צורך או הרגל למונעים על ידי האמת, על ידי היופי ,החכמה והעוצמה שאראה בכל מי ומה שאפגוש. שמחת חיים תהיה התוצאה.

״אם אני לא ארסן את עצמי, זה לא יגמר טוב״

מושגים קשורים

אודות המחבר

2 תגובות
  1. אמינות - What Really Is

    […] חזרה למילון החדשחברות, טוב […]

  2. הכרת הטוב - What Really Is

    […] חזרה למילון החדש טוב […]

השארת תגובה