טיפול

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שטיפול הוא תהליך של עזרה למי שאין ביכולתו לעשות לעצמו. זהו ניסיון לתקן את הפגום או המעוות, ניסיון להפעיל כוח או השפעה (גם באנרגיה טובה), כדי להוביל למצב רצוי, כשהמצב העכשיוי אינו רצוי או אינו טוב מספיק.

 

כשאדם מטופל מתוך אמונה שכזו, הוא לומד להאמין ואולי גם מתחזקת אצלו האמונה, שהוא פגום או לא טוב מספיק, לא ראוי ולפעמים אפילו מסוכן, וכשהוא ידכא בעצמו כוחות מסוימים ויודה בכך שהוא או משהו בו חסר או מקולקל, רק אז תיווצר לו תקווה, שיום אחד יהיה לו טוב יותר.

 

המציאות שנוצרת (בין היתר) כשהאדם עצמו מאמין ,שהוא לא מספיק טוב או רע, היא שהסביבה שלו לומדת שהוא מורכב, ולכן עדיף להיזהר בקשר איתו.

כל תקשורת איתו אז איננה פשוטה ואוהבת אלא מורכבת וזהירה והריקוד בין האדם לסביבתו מעמיק את אמונת היסוד שהתחילה את המעגל הסגור הזה.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

טיפול נובע מן הידיעה שהאדם הוא פלא, אנרגית חיים חזקה ומפתיעה, שמתגלה למי שמבקש לעזוב את המוכר והידוע ולתת לאמת להיראות בפניו. לכן טיפול שכזה כבר יהפוך להיות אימון.

הוא יהיה מכוון אל היופי והחכמה הנמצאים באדם ומחכים שיכיר בהם ויחייה מתוכם.

הוא יהיה מכוון לזהות מהן המחשבות שמבלבלות את האדם ומשכנעות אותו שעליו לפחד, שהוא לא טוב מספיק ושעליו לשמור על עצמו ולשמור על אחרים מפניו.

 

במציאות כזו זיהוי המחשבה והתבוננות בעצמי כפלא של חיים הופך למעשה יומי יומי המאפשר לאדם להתעורר מן הסיפור ולחיות את הפשטות של החיים כפי שהם באמת. האחר הופך להיות שותף אשר דרכו אני יכולה לראות את ההבדל בין הסיפור להאמת ודרכו להתעורר. התנועה המשותפת הופכת להיות גילוי האמת והיזכרות בה, תוך כדי שקליפות של מחשבות נושרות ממני ומשאירות אותי מזוכך ורואה נכונה.

 

“ככל שאני מטפלת בזה זה מסתבך”

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

אימונים

אימונים אישיים מה שבאמת חצי שעה או שעה. בזום או פיסי אימון הינו מרחב של היזכרות במה שאנחנו באמת, ולא מה שהמחשבות מספרות לנו. זה

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה