טירוף

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

מקובל לחשוב שטירוף זהו מצב בו אני מאבדת אחיזה במציאות וכל האפשרויות הקיימות בפני עלולות לגרום לי לנזק.

טירוף משאיר אותי חסרת אונים מול העולם, נלקחת ממני כל אמונה שהעולם הוא מקום טוב ומבורך. אני משותקת, חסרת הגיון, שום שביל לא עומד לרשותי, חסרת שליטה וללא יכולת פעולה אפקטיבית. כמו כן, אני נטולת יכולת הבחנה.

המיינד משדר אותות מצוקה. הוא אחראי על שלומי ומוכרח לשמור עלי מן המציאות המסוכנת. הוא מחלק הוראות חדות בחרום. הוא מחייב אותי לשמור על מרכז ואיזון, מזהיר אותי מלאבד את דעתי ודורש למנוע את המשך הטרוף בכל מחיר.

 

במציאות כזו, עליי לחשב את צעדיי ולבדוק תמיד מה ”משתלם לי”, עליי לנבא מה תהיה התוצאה בה “אשלם” את המחיר הנמוך ביותר. אני נדרשת להפעיל “שיקול דעת” ולבחור בפתרון שיגרום לי לנזק המזערי ביותר.

כשאני מאמינה שאני במצב של טירוף, אני נכנסת לדרך ללא מוצא. כל כיוון יוביל אותי לעוד דרך ללא מוצא, כל מה שאני עושה לא עובד, כל דרך שאבחר היא לרעתי, אני חשה בלבול, עומס, חרדה, לחץ, חוויה של עוד רגע נגמר העולם.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

טירוף זו מחשבה שאומרת לי שאני לא חיה במציאות, שאני נפרדת ממנה, מנותקת  ממנה.

אם אסכים, אם באמת אבקש לראות, הטירוף יזעזע וירעיד את עולמי.

אז אראה דרכו את מהותי האמיתית, האמונות והאמיתות שליוו אותי כל חיי נושרות, נעלמות. מה שחשבתי שהוא בטחוני מתפרק. מה שהייתי בטוחה שהוא אני לא קיים יותר, אין לי יכולת להיאחז בו. כך אדע אותי שקטה בכל מצב.

אז אזכור את האהבה, אזכור שאני אהבה, שהעולם אהבה.

 

בהסתכלות כזאת טירוף הוא כמו סופת הוריקן שמזיזה כל גרגר של חול ומגלה סדר חדש.

היא מזכירה לי, שאני לא המחשבות שלי, שבאמת אין לי דבר להפסיד. כשמגיעים רגעי הטירוף, אני מתבוננת בעצמי מתוך לב הסערה ובאותו זמן שקטה, מרגישה ורואה את מה יש ללמוד, מבינה הכל כפי שהוא וכלום לא קורה.

אני רוצה להרשות לעצמי להשתתף בבילבול עם הטירוף, לא כי אני מבולבלת אלא כי אני חלק מהאחד, חלק מהכל, ללא נפרדות.

כשאני חיה פתוחה לסערות שיעברו דרכי, אני זוכה להרגיש את העולם על כל גווניו, חיים של נשימה ויופי לצד טלטלות.

כשאני יציבה, לטירוף אין במה להיאחז. הטירוף נעלם, הוא לא כאן להישאר, לא רוצה להיות בכל מקום בו ישנה יציבות, אין מה שיזין אותו, אין מה שימשוך אותו וכך הוא חולף.

 

אני יציבה בטירוף”

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

צדק או הוצאה לאור?

Image by Sabine van Erp from Pixabay מי עומדות מאחורי קמפיין שילוט החוצות עם פניהם של גברים אלימים? מתוך הכתבה המקורית: מיכל לוברבום ויעל ורד נשבר מגל האלימות

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה