טלטלה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלתי שטלטלה היא תנועה שמרעידה את עולמי. לרוב היא מביאה בהלה. משהו חדש קורה, המציאות משתנה. בשכל טלטלה נתפסת כמשהו מפחיד.

 

המציאות עוברת שינוי ולא ידוע מה הדבר הבא שיקרה, חוסר שליטה, חוסר ידיעה. השכל מבקש לשלוט, להיות מחושב, לדעת מה הצעד הבא, לבקש סדר. השכל מאמין שאי ודאות והעדר שליטה משמעם כאב. הוא מאמין, שהעולם מורכב ומסוכן ושאנחנו חסרים, ולכן עלינו להיערך ולהתמודד, כי אחרת נכאב ונסבול.

 

המציאות שיוצרת הבנה כזו של טלטלה היא של נוקשות, דיכוי התנועה החופשית, הימנעות מתזוזה ותנועה אלא אם כן אני בטוחה שהיא איננה מסוכנת לי, ראיית האחר כסכנה פוטנציאלית וראיית העולם כזירת התמודדות.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

החוכמה הנשמתית מברכת את הטלטלה. היא רואה בה אנרגיה – תנועה שגורמת לחדש להיוולד. הטלטלה באה לערער את המבנים וההסדרים שיצר המיינד, שהגיעו מפחד שהיה רלוונטי לתקופה ולזמן בה הוא נולד. טילטול הקבוע והמוחלט, מחזיר את התנועה לחלקיקים שהיו מאובנים בהגדרות ותבניות, ומאפשר חיות וראייה של האמת.

 

במציאות כזו ניתן לטלטלה להעיר אותנו מקבעונות, ממקום שבו שכחנו שאנחנו אנרגית חיים, מקום בו התרגלנו להיות ולחיות כ-דברים. ניתן לה לסייע בפרידה ממה שזמנו עבר ולאפשר, בכך, לחדש להיראות.

הטלטלה מציפה דפוסים עמוקים מתוך עמקי ההוויה ואם מתמסרים אליה ניתן להשיל את הישן ולהתחדש בקלילות. כמו ניקיון טוב בבית. ואז לחיות באמת.

 

מושגים קשורים

לקריאה נוספת

דף-הבית

מה שבאמת גלול מטה ספר  |  התנסות  |  מפגשיםArik Gorban © הנהר הוא זה שנמצא שם תמיד. הוא המקום שממנו אנחנו באים ואליו אנחנו חוזרים.

Read More »

ברגע הקדוש והבלתי נתפס הזה

ברגע הקדוש והבלתי נתפס הזה יובל טופז ארז, טרנסג'נדר ששיתף בפייסבוק תמונות אינטימיות מלידת בית מקסימה בה ילד את ילדו השלישי, בתמיכת בן זוגו וצוות

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה