ידע

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלתי שידע הינו גופי מידע והבנות, שמאפשרים לי לפענח איך להתנהל בעולם.

מטרת הידע היא לשמור עלינו מפני סכנה, כאב ומוות ולתת לנו כוח לשלוט ולבחור את הדרך הטובה ביותר לחיות את חיינו. כמו כן, הידע בא כדי לתאר לנו את האמת ולומר לנו מה מוכח ווודאי. 

 

המציאות שנוצרת היא שברגע שאנחנו מאמינים שהבנו, אנחנו מאמינים שכבר ראינו את מה שיש לראות ואין דבר מה אחר. מכאן והלאה אנחנו משווים את מה שקורה בחיינו לפיסת הידע הזו ולא מאמינים שכדאי לחפש מעבר. 

 

התייחסות כזו לידע מניחה שאני צריכה לרכוש את הידע הזה (או אחר) מפני שאין בי את כל שנדרש כדי לחיות בטוב, בנחת ובאהבה. אני צריכה להתמודד, להיערך, להתאמץ ולשלם מחיר, כדי לממש את צרכיי ולהרגיע את פחדיי. ידע, אני מאמינה, בא לתת לי כלים שחלקם מתפתחים ומשתכללים עם הזמן אך בלעדיהם – אני חסרה.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

ידע הוא מה שנגלה, כשהאדם מבקש לראות. זוהי האמת שעולה כשמקשיבים לה בדרך מיוחדת, שקטה, דלילה, פתוחה ומחפשת. כזו שמשנה מבטים.

ידע זוהי האמת שמראה את עצמה, כשאנחנו מניחים את התבניות וההגדרות בצד, משילים מעצמנו את התפיסות והנחות היסוד שיש לנו, ובמבט חופשי ורפוי מחכים עד שנראה צורה.

 

במציאות כזו הידע איננו בא לפענח את העולם, כדי לשלוט בו, אלא לראות את היופי שלו, להוקיר את החכמה שבו, שמחייה אותו ומניעה אותו ולהתמסר לה.

כך אנחנו יכולים להפוך למשתתפים אחראיים שנעים בעולם מתוך אחדות, כבוד והתפעלות מן ההרמוניה שנמצאת בו תמיד.

מושגים קשורים

לקריאה נוספת

מדע

מדע מה הקשר בין מדע לרוחניות? אמת. מדע הינו דרך שלא רק מתארת, אלא גם נותנת עדות, מהללת, את הנצחי. תנועה חדשה של מחקר מדעי קורית בעולמנו,

Read More »

אומנות

אומנות היא הדבר עצמו. היא טבעם של הדברים. משם הכל נובע ולשם הכל חוזר. שם אדם פוגש את עצמו באמת. תן לאומנות לפרוס בפניך את

Read More »

חלק ב' – דרכים – שיחות

שיחות גלול מטה מבוא מבוא מ-ביחד ל-אחד מפגש ישיר עם חוסר אונים – להיות מילה שלי רוחני עם שווא-נח ברגע מסוים – על גברים ונשים

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה