יחסים

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו לחשוב שיחסים הם מקור או אולי אפילו ה-מקור להשלמה של עצמי, להשגת ביטחון לעצמי, לתחושת הערך שלי על ידי היותי רצוי, אהוב ונחשק.

יש לי יחסים כדי שלא אהיה לבד והם אמורים לשמור עלי ולספק לי את מה שאין לי. 

 

מתוך הבנה כזו של יחסים נוצרת תלות באחר אשר מעמיקה את האמונה המוטעית שאני חסר ויכול להיות שלם רק עם נוכחות האחר. היא גם מביאה פחד וכעס ליחסים מפני שזה רק עניין של זמן עד שאכנס למצב של סכנה או שהאחר ישתנה או יעזוב. אז אמצא את עצמי מהלך בעולם פגיע וחסר. לא טוב מספיק. חסר. וזה דבר שאינני יכול להרשות ואם הוא בכל זאת קורה, אהיה מריר וחסר אמון בעולם.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

מהותם של יחסים הם הגילוי של המסתורין שאני. דרך ובזכות האחר כפי שהוא וכפי שאני, אני מוצא את עצמי, מגלה את עצמי מחדש. אם אני אומר כן לכל מה שקורה ולא מנסה לשמור על עצמי מפני תוצאות ״לא רצויות״, אני מפסיק לחיות כאוסף של תכונות, מחשבות והתנהגויות ותופס באמת שאני אור. תנועה מסתורית של חיים. 

 

האחר נותן לי לחוש את עצמי, להרגיש את עצמי, לדעת את עצמי. לא רק עצמי המוכר. אלא לעצמי הנסתר, המופלא והמפתיע. שגם הוא אני. 

 

המציאות שנוצרת היא של אינטימיות פשוטה, אמירת אמת מתוך שיתוף ובקשה לראות מה מתרחש ולא מתוך אסטרטגיה להשיג משהו או לכוון את הסיטואציה כך שיקרה מה שרציתי. אז מתגלות אפשרויות אינסופיות ליחסים והם יכולים להתקיים מחוץ לתמונות והמסגרות שהתרגלנו אליהם.

גם צורות שהתרגלנו לקרוא להם ״אויב״ או ״יחסים הרסניים״ הינם תנועה חיה, נושמת ומשתנה שדרכה אני לומדת את עצמי ואת חיים. מכאן כל יחסים הם ברכה והתנועה עצמה תגלה לי מי אני ואיך להיות. 

 

“לדעת שאיתו אני עם עצמי, שבדרכו – אני נוגעת בעצמי כפי שלא נגעתי מעולם. לדעת כשיבוא יבוא וכשילך ילך ואני לעצמי תמיד, איתו ובלעדיו, אחד.”

 

מושגים קשורים

לקריאה נוספת

חופש

חופש *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה. לכן ההזמנה במילון היא

Read More »

חלק ב' – דרכים – שיחות

שיחות גלול מטה מבוא מבוא מ-ביחד ל-אחד מפגש ישיר עם חוסר אונים – להיות מילה שלי רוחני עם שווא-נח ברגע מסוים – על גברים ונשים

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה