סבל

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

 

התרגלנו שסבל הוא רגש מכאיב, לא נעים, שנחווה בהקשר למקרים שהתרחשו ואנחנו התנגדנו להם. אני סובלת בגלל שקרה לי דבר מסוים, אני סובלת כי אנשים מתייחסים אליי בצורה מסוימת, לא מכבדת, מעליבה ופוגעת. הסבל נובע מן המחשבה שדברים מוכרחים להיות אחרת, יכולים להיות אחרת, מהשוואות, מתנאים, מנפרדות, מתחושות כישלון, פספוס, צימצום או חוסר הגשמה. אז אני מתווכחת עם העולם, מתנגדת לו, ולא מוותרת.

 

  • המציאות שנוצרת מן ההבנה הזו של סבל, היא של פחד מפני הסבל עצמו, וטישטוש רגשות מן החשש שאם ארגיש אצור עוד התנגדות וחיכוך ומכאן הסבל רק יעלה.


הוא בפחד גדול יותר מאיבוד השליטה שכל כך התאמצנו לקבל והליכה לאבדון.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

סבל הוא כלי להתעוררות, הוא סמן. כשאני סובלת סימן שעליי לבחון מחדש את הקיים, את המחשבות שלי, את התנועה שלי ואת המרחב שלי. הסבל בא להראות לי, שאני נמצאת בהתנגדות לקיים, שאני לא מדויקת ולא קשובה לחיים. שהגיע זמן לשינוי ואולי לא שמתי לב, כי אני שוב ושוב מסרבת. כך הופך כאב לסבל. אולי התרגלתי למשהו קיים שלא משרת אותי עוד, אולי אני מתרפקת על העבר, אולי גדלתי והגיע זמן לעידן חדש. 

 

במציאות כזו יהיה לי טבעי יותר לתת למה שנגמר להסתיים ולמה שהגיע זמנו לקרות. אז אברך על המתרחש ואהיה פנויה להמשיך לשלב הבא בדרך, להשתנות שלי ושל החיים לגדילה וצמיחה.


“מצער מאד, אבל הסבל הוא כמעט המבקע המהימן היחיד של תרדמת הנשמה. ישנה שמועה עתיקת יומין שגם האהבה עושה זאת.” סול בלו – מתוך הספר “הנדרסון מלך הגשם”

לקריאה נוספת

צדק או הוצאה לאור?

Image by Sabine van Erp from Pixabay מי עומדות מאחורי קמפיין שילוט החוצות עם פניהם של גברים אלימים? מתוך הכתבה המקורית: מיכל לוברבום ויעל ורד נשבר מגל האלימות

Read More »

אימונים

אימונים אישיים מה שבאמת חצי שעה או שעה. בזום או פיסי אימון הינו מרחב של היזכרות במה שאנחנו באמת, ולא מה שהמחשבות מספרות לנו. זה

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה