צורה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שצורה היא משהו קבוע בעלת מגדר מסויים, בעלת תכונות ספציפיות ותפקיד.

צורה היא חסרת תנועה ומוגבלת ע”י גבולות של החומר.

לצורה יש מימד, יש לה התחלה ויש לה סוף.

היא נוצרת והיא גם חדלה.

בהסתכלות ישנה מה שנראה – זו האמת.

אני חיה בעולם של צורות, בעולם של קליפות. בעולם כזה אני תופסת את עצמי כדבר שיש לו צורה, אני מוגבלת ויש לי תאריך תפוגה. אז אני חיה בעולם שיש בו השוואה, שיש בו תחרות, שיש צריך ואמור להיות. אז אנסה להתאים את עצמי לתרבות, לחברה, אנסה לבלוט תוך כדי שיוף הצורה, הידוק הצורה. אצמצם את עצמי למימד אחד ואלחם כנגד כול מה שעלול לפרק את הצורות שבניתי לי. אז כול שינוי יביא להתמוטטות, כול חוסר וודאות יביא לפחד ולכן אשקיע את כול מאמציי בשליטה. ואז אתהלך בעולם עייפה ושחוקה.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

צורה היא ביטוי של מהות. היא משכנה של מהות.

 

אז שום דבר אינו כפי שהוא נראה. כשאני רואה דבר, כל דבר, אני זוכרת ששוכנת בו אנרגיית חיים, שנותנת חיים, הוויה שלמה ששוכנת בכול. היא ללא גבול או זמן.

אז אוכל לראות יופי בשינוי, אוכל לראות את כול הצורות כביטוי של אותה הוויה.

כולן יהיו יפות ומבורכות מעצם היותן. הצורות הן ביטויו של הטבע, הן נוצרו לפי חוקי הטבע, חוקי הבריאה, בכדיי שחיים יוכלו להתקיים בהם, הן גוף מושלם להתגלמות האלוהות.

כשאני מתעוררת לטבעי אני לא צריכה להעלים צורות כדי להיות מהות, אני זוכרת שצורה אינה יכולה להתקיים ללא המהות אך המהות אינה תלויה בצורה. היא אור והיא נצחית.

 

כך אוכל לחיות בשימחה ופשטות גם כשזמנה של צורה להסתיים. אז אוכל לראות ברכה גם כשיחסים משתנים, גם כשגוף חדל ומת.

 

“הגל והאוקיינוס לעולם אינם נפרדים ומהות שניהם היא תמיד מים.”

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות סדרת שיחות – מה שנגמר שמנו – מלחמה אוקטובר 2023 לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות

Read More »

אומנות

אומנות היא הדבר עצמו. היא טבעם של הדברים. משם הכל נובע ולשם הכל חוזר. שם אדם פוגש את עצמו באמת. תן לאומנות לפרוס בפניך את

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה