קסם

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

״נחש, כישוף, הגדת עתידות על ידי מעשה כשפים, פלא, תופעה נפלאה, כוח מצשיכה כבכישוף, משיכת לב״ – מילון אבן יהודה

 

כך התרגלנו לראות קסם. מתוך הסתכלות כזו קסם הוא תופעה הנמצאת מחוץ לעולם, במימד אחר מן המימד בו אנחנו חיים, במימד אחר מן האמיתי והאמין, המוחשי, הנתפס וההגיוני. זוהי התרחשות שכוחות מוזרים פועלים בה והיא לעולם תישאר ״האחרת״.

 

לפעמים נתפס הקוסם, אדם העוסק בכוחות הנמצאים מחוץ לעולם, כמסוכן או לפחות בעל נטיה להשתלט על ידי כוחותיו או על ידי הלכת שולל, ובכך להשאיר את זה שאיננו קוסם חסר אונים ופגיע.

 

ראייה כזו של קסם משטחת את העולם, הופכת רק את מה שנתפס על ידי השכל למשהו בעל ערך או אפילו לקיים באמת ורואה בכל מה שאיננו מובן או נתפס, כמשהו שמפריע ואפילו מסכן את החיים המסודרים של הידוע והמוכר.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

קסם היסוד של כל הדברים, המקור של הכל, שאיננו נתפס על ידי השכל ויכולת ההבנה שלו. קסם הוא התנועה הבלתי ניתנת לתאור או להגדרה אשר מנשימה את הכל ומניעה את הכל, המימד שממנו נוצר גם חומר, ההוויה עצמה.

 

כל הנשמות מקורן בנשמה אחת. כל שקיים בא מן המקור וחוזר אליו שוב ושוב. מבטא אותו, מהלל אותו ומתחייה ממנו.

 

ההכרה בקסם של העולם, ההכרה בהיות העולם קסם שמקבל צורות שונות ויחודיות, יוצרת תדר גבוה של אהבה וידע, של ידע ואהבה. כל ביטוי מעיד על האמת ונותן אליה גישה מזוית אחרת ומשער חדש.

 

הקסם נוסך השראה, שובה לב ביופיו ומזכיר את האמת באינסוף אופנים.

 

הסך הכל איננו הגדרה ישנה ומקובעת של כמות ואיכות מוכרות אלא ההתרחשות הפלאית ששבה ועולה על גדותיה, חוצה את הגבולות והקצוות שדמיינו שיש לנו, ומביאה איתה שמחה פשוטה ואהבה עמוקה.

 

״הקסם שהיה נעלם. אני מתקשה לזכור איך זה היה כשהיינו קסומים. איך זה יכול להיות? לאן זה נעלם?״

לקריאה נוספת

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

החלום ושיברו

החלום ושיברו אף פעם לא חלמתי את זה ככה, גבר אישה ילד וכלב . הנפש שלי צמאה לנדודים ולבית בו זמנית, לשגרה והרפתקאות ביחד. אני

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה