ראיה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שראייה היא היכולת לדעת מה באמת קורה, לגלות מה נמצא שם, כדי לפענח ולפצח את הלא ידוע. המטרה – ליצור לעצמי וודאות ושליטה על הדברים, יכולת לכוון אותם. כך, מאמין המיינד, השכל החושב, נוכל להימנע מכאב. אם רק נוכל לראות את הדברים ולפתור את מה שדורש פתרון, נהיה בטוחים ונוכל להשיג את מה שנדרש לנו כדי לשגשג.

 

ראיה במובן הזה יוצרת תחרות ומאבק עם העולם. אני רואה את עולם ככספת שעלי לפתוח, והיא עומדת בדרכי לאושר ולשפע. התחרות יוצרת צרות עין, מוציאה את הפחד ואת הפעולה מתוך נחישות של חייל בלי שאלות שיאפשרו לחכמה חדשה ולדיוק להתגלות. חיכוך, כעס, תסכול, תאווה, פחד ולבן בעיינים לא יאחרו לבוא.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

ראיה עולה מן ההבנה שאני אחת עם הכל. כשאני מתמסרת, כשאני מורידה מחיצות ולא מאמינה בגבולות, ידע נקי ופשוט, ישירות מן המקור, עולה בי. כשאני לא מתנגדת ולא מאמינה, שאני המחשבות שלי, או הצרכים והפחדים שלי, אני יכולה לראות חדש. אני יכולה לראות את החכמה שבאה מן המקור, שבאה ממימד של אהבה ושקט. שבאה מיופי.

 

הידע הזה מגיע פעמים רבות לא במילים אלא כרוך שעולה מתוכי, כפשטות שמסמנת לי שביל ומעלה בי מעשים מדויקים ונותנים חיים.

 

אני לא אדע להסביר. אני לא אוכל להבין. אבל אני אחיה. ממש אחיה.

 

“אני רואה אותך וזוכרת אותי, אני רואה אותי וזוכרת אותך. אני בהכל והכל בי.”

לקריאה נוספת

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה