רייקות

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שרייקות היא תחושה שמשהו נלקח ממני, משהו חסר בי ואני מאמינה למחשבה שאני חסרה. זו תחושה של חלל פנימי חשוך וחסר חיים.

 

בתפיסה שכזו רייקות נתפסת ההפך מיצירתיות ומחַיּוּת. זה מרגיש שאין בתוכי תנועה של חיים, שאיני חלק מהעולם, שאיני יכולה לחוש רגשות במיוחד לא רגשות של אהבה וסימפטיה.

 

המציאות שנוצרת מן ההבנה הזו של רייקות היא, שכשאני מרגישה ריקה, אני מאמינה שאני לא שווה. שאין לי את מה שצריך כדי להתקרב לאנשים או לאפשר שיתקרבו אלי, כי הרי אין לי מה להציע. כול פעולה דורשת הרבה מאמץ ורוב הזמן אתהלך בעולם בעייפות ובתחושת נפרדות מעיקה.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

רייקות היא חלק מתנועת החיים השלמה. היא מצב שלם ומלא ביופי. רייקות אינה ההפך  ממלאות אלא רק צידה השני והן שלובות בהוויה אחת. תחושת הרייקות מאפשרת לי להתבונן בעצמי נטולת דרמות ורגשות סוערים.

אז אני נוכחת שרייקות היא מצב של ברכה, כי אין יותר סיפורים לספר. הרייקות מאפשרת לי לראות התרחבות אין סופית, ללא גבול או מחסום. אז אני נוכחת בטבעי השקט, המלא בעצמו וכולו שופע יצירתיות ואהבה רוטטת. אז מתאפשרת ראייה כי מעולם לא הייתי ריקה.

 

“כדי להגיע שמה, להגיע למקום שהינך, להגיע ממקום שאינך, עליך ללכת בדרך שאין בה שיכרון חושים”

לקריאה נוספת

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

הזמנה

הזמנה *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה. לכן ההזמנה במילון היא

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה