שיפוט

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו ששיפוט הוא הסקת מסקנה לגבי אדם או מצב, שמצביעה על עובדות, על מה שבאמת קורה, על כל מה שבאמת קורה, על המציאות היחידה.

 

שיפוט במובן הזה הוא השוואה, לפלס או לאמת מידה, שהאדם השופט מניח שהיא האמיתית, היא האחראית והיא היחידה הראויה.

 

השיפוט מניח, שההשוואה הזו תכניס את הדברים לסדר, תמנע כאוס ותיצור וודאות וביטחון. היא תמנע סטיות, חריגות וסכנה.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

שיפוט… איננו.

 

שיפוט מניח שהעולם ידוע, הסדר הוא אחד ויחיד והוא תנאי לשלומם בטחונם ואושרם של בני האדם, ושעל אדם אחראי וחברה ראויה לשאוף לסדר הזה תמיד ולתקן מידית כל חריגה ממנו.

 

העולם שאיננו המצאה של מחשבתם של בני האדם אלא זה שהוא טבעם של הדברים, יודע שאת האמת לא ניתן לתפוס על ידי השכל והיא בוודאי לא נמצאת בתוך סדר כלשהו שהמציאו בני האדם.

אנרגיה עצומה, יפה מעבר לכל תאור וחכמה בחכמה המניעה את הכל, היא זו הבאה לביטוי בכל צורה ובכל מקום. לכן, כל צורה וכל מקום הם עולם אינסופי ושער לידיעה מזוככת יותר של האמת. אין טעות. אין סטייה. משום שאין פלס. כל מקום הוא המקום.

 

”לעיתים, זה לא שאתה נעשה שמן יותר, אלא שפתח הדלת נעשה משוום מה צר יותר ואז פשוט כדאי לא לעבור דרכו”

לקריאה נוספת

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

אקטואליה

אקטואליה במבט What Really Is What Really Is אינו דעה או רעיון, שיטה או גישה. הוא אינו שייך לאיש ולא תלוי באף אחד. זהו הידע

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה