שלם

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו ששלם הוא מצב או צורה שבה כול המרכיבים נמצאים בסדר הנכון, בהרמוניה ולפי מדדים ומשתנים קבועים מראש.

בתפיסת הזו אני מאמינה, ששלמות תלויה במה שיש או אין לי ושקיימים קרטריונים כמו נכון ולא נכון, מתאים ולא מתאים. אז שלמות מגיעה בתנאים שאני מציבה לעצמי ולאחרים, כדי שיתאימו לתמונה שיש לי בראש על איך החיים אמורים להיות, וכדי שיגרמו לי להרגיש טוב, שבעת רצון, שקטה.

 

כשכך אני פועלת, אחיה במרדף של השגיות. אמשיך לנסות לביים את חיי לפי תמונת השלמות הזו שיצרתי לעצמי. כול מה שאינו נמצא בתמונה יהווה לי הפרעה ויגרום לי לכאב. אני אמשיך לרצות לשנות את עצמי או את העולם, להפחית או להוסיף על עצמי וארגיש חסרה מאוד.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

שלם אינו צורה אלא מהות. אני עומדת בשקט, נוכחת מאוד ומתבוננת סביבי. דממה והתרחשות בו זמנית. פעולה מולידה פעולה, התרחשות מולידה התרחשות, כול רגע מוליד את הרגע הבא. הכול חי מאוד בתנועה אין סופית והשקט חדור בכול.

השלמות והיופי מתגלמות באין סוף צורות וללא תנאים. שלמות כזו לעולם לא יכולה להיות פגומה או חסרה וולכן אין דבר שיכול להלקח ממני או לעשות אותי חסרה. כי טבעי הוא  טבע האלוהים, מעין אין סופי של חיים. אז אדע את שלמותם של כול הדברים כפי שהם. אז אדע שכול רגע בחיי מדוייק להפליא ולעולם אינו יכול להיות אחרת. כול מחשבה, כול רגש, כול פעולה  כול אדם, כול מה שחי וכול היש הם ביטויים של השלם, של ההוויה אחת מתמשכת ונוכחת בכול.

 

“אם תגרע משהו מהשלם הוא ישאר שלם, אם תוסיף משהו לשלם הוא ישאר שלם, אני הוא השלם”

לקריאה נוספת

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

אומנות

אומנות היא הדבר עצמו. היא טבעם של הדברים. משם הכל נובע ולשם הכל חוזר. שם אדם פוגש את עצמו באמת. תן לאומנות לפרוס בפניך את

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה