שקט

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו ששקט הוא ההיפך מרעש. זהו מצב בו אין הפרעות, אין טלטלות ולא נדרשת בו תשומת לב לבעיות ולפתרונן. שקט נחשב למצב נחשק להקל על העומס, לבטח את הבחירה.

לשקט הזה יש מחיר כי הוא מתרחש כאשר אני מזיזה או מסלקת את גורמי הרעש ונשמרת לא לבוא במגע איתם שוב. עושי הרעש הופכים להיות ״הצד האחר״ וישנה התנגדות אליהם ואפילו דחייה ממשית.

 

חיים מתוך תפיסה שכזו, יוצרים חיכוך בין מבקשי השקט לעושי הקולות והרעשים, ישנם במשחק כזה מנצחים ומפסידים והמשחק הוא של או-או. פחד, התנגדות, חיכוך וכאב נמצאים בשפע.

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

אין אפשרות לדבר על שקט

כי שקט הוא לא דבר.

שקט הוא מה שאיננו דבר,

איננו קרוי בשם,

ואיננו משהו לאחוז בו

או לעזוב אותו.

 

שקט

זה

מה

שלא

קיים

כתנועה

או

שם עצם.

 

אפשר

רק

לרמז

עליו

 

או

לשיר

עליו,

או

לו.

 

או

להעיד

עליו.

לשים

אליו

לב.

 

אבל

ברגע

שאקרא

לו

בשם

השקט

הופך

לצד

במשחק.

 

למשהו.

 

“מה צריך לעשות כדי לקבל קצת שקט ?!”

לקריאה נוספת

שלם

שלם *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה. לכן ההזמנה במילון היא

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה