בשבילי

במובן הישן:

בשבילי, משמעו שיש אני ויש שלי, ויש אחר ויש שלו. משמעו שאת שלי יכולים לקחת ואת שלו אסור לי לקחת. משמעו שמה שבשבילי, לטובתי ולמען בטחוני, לא בטוח שיביא לו ברכה, לא ברור שלא יפגע.

בשבילי משמעו- הכל נחשב, נעשה או רצוי בהשוואה ל-, בקשר ל-, עבור, כדי שיהיה לי. הכל עקר, יבש ומיובש ודהוי אלא אם אני הטמעתי בו משמעות. קשה אפילו לזכור מתי זה לא היה כזה וזה כואב, וברור וחד.

במציאות שכזו, מיד עולים דריכות ופחד מהאפשרות שמה ששלי ילקח לי ומה שבשבילי יופר או יופרע. זה קרה ואנחנו יודעים שדברים כאלה יקרו. האחר הופך להיות סכנה פוטנציאלית או אמצעי להשגת עוד ממה שבשבילי. לכן אני גם לא יכולה להרשות לעצמי, לעשות מה שבשבילו, כי הלחץ עולה שיגמר לי מה ששלי.

 

במובן החדש והמתחדש:

מה שנמצא בחיי, מה שקורה עכשיו, הוא מה שאני מתבקשת לפגוש ולעשות, גם אם זה לא מתאים לי, גם אם לא הייתי בוחרת בו, גם אם אינני בטוחה שאצליח או שבכלל קורצתי מהחומר הנכון.

מה שנמצא בחיי, מה שקורה עכשיו, הוא מה שאני מתבקשת לפגוש ולעשות, גם אם זה לא מתאים לי, גם אם לא הייתי בוחרת בו, גם אם אינני בטוחה שאצליח או שבכלל  לא ברור שקורצתי מהחומר הנכון.

בשבילי מה שכאן הוא שער. בשבילי מה שכאן הוא הזמנה לראות טוב יותר את החכמה האמיתית. בשבילי מה שקורה קורה, כדי שאתפכח מסיפורים ובילבולים שגרו בי במשך שנים ועיוורו והסיטו אותי מלראות את הדברים כפי שהם באמת ולא דרך המחשבות וההגיון שהשכל יוצר.

במציאות כזו במקום להתווכח, להתאמץ, להשיג ולמנוע, אני נכנעת ומתמסרת למה שכאן, נמסה לתוך מה שכאן, עם מי שכאן, ואז, מתוך העדר הויכוח, אני יכולה להקשיב לשקט שמדבר, לחכמה שמראה את עצמה רק לאלה שמבקשים ברוך.

״פתאם נראה לי, שאין שום דבר שאני עושה או רוצה או חושבת, למעט כשאני רוקדת, שהוא שלי, עבורי או בשבילי״

מושגים קשורים

אודות המחבר

2 תגובות
  1. הזמנה - What Really Is

    […] למילון החדשבשבילי, […]

  2. אימון - What Really Is

    […] חזרה למילון החדשבשבילי  […]

השארת תגובה