הנהר הוא זה שנמצא שם תמיד. הוא המקום שממנו אנחנו באים ואליו אנחנו חוזרים.

זהו הדבר שהוא תנועה מתמדת אבל איננו משתנה באמת. הוא המקור, המספר שלפני האפס, מה שנמצא לפני ההתחלה, מה שבעצם מאפשר לכל הדברים להתחיל.          ממנו נובע הכל ואליו הכל כמהה. הוא האמת. הוא הטבע הבסיסי של הכל. הכל נמצא בו והוא נמצא בכל. אין דבר שיכול להחשיך אותו, אין דבר שיכול לרוקן אותו מחיים ומיופי ואין דבר שיכול לכבותו. הוא שם מעצם היותו. הוא שם מתוך טבעם של כל הדברים.

What Really Is הינו למעשה חקר טבעם של דברים, ושל ההבדל בינו לבין תמונות השווא שפיתחנו על עצמנו ועל העולם והתרגלנו להאמין בהן. האתר מהווה מרחב שיתופי בו נוכל לחקור את החכמה הנגלית לאלה המבקשים לראותה.

בלב האתר נמצא ספר – "מה שבאמת" המשתף את מהות החכמה הזו. בשיטוט חופשי במרחב האתר תוכלו למצוא ביטויים נוספים דרכם נחשפות תובנות הנוגעות בידע ויישומים מעשיים כיצד לחיות מתוך מה שבאמת.

מפגשים ופרוייקטים רלוונטים לעכשיו:

מפגש נגיעה - היכרות עם ״אז בואי״

נגיעה זה כל מה שצריך כדי לראות ולהיזכר במה שאת יודעת אבל לעיתים קרובות מדי – את משתיקה, גם בתוך עצמך, חיה ״על יד״ החיים, מנסה לסדר, מקלילה כשקשה, מטשטשת כשכואב, מרגישה אשמה, מתכנסת, וכולנו מפסידים אותך.

בכל מפגש נביא לביטוי נושא מרכזי שהמציאות מעלה, נפתח בספר וניתן לו להראות לנו את הדרך ולגעת ולראות חדש, כל אחת בחייה.

 

המפגש הקרוב – 20.5 יום שני 20:00-22:00 בתל אביב. לפרטים והרשמה

מפגש כתיבה - נאומים, קולות קוראים ופואטיקה

״אז בואי. תנועה״ נולדה מתוך השבר העמוק שאנחנו נמצאות/ים בו ונועדה כדי לשתף תכנים שמנכיחים ראיה חדשה. חדשה ממש. כזו שגם הכותבת בעצמה, עדיין לא ראתה, עד הרגע הזה שבו כתבה את הטקסט. זה כמו ללכת בתוך עצמי עד נקודה מסוימת שאני מכירה, ואז לעבור אותה, בעודי אינטימית מאד עם הרגע הזה ועם מי שאני כותבת לו/ה.

 
הטקסטים שנעבוד עליהם יהיו בשלוש צורות:
1.⁠ ⁠כתיבת נאומים שהיו צריכים להיכתב אך לא נכתבו רחבים.
2.⁠ ⁠כתיבת ״קול קורא״ למי שצריך לקרוא לה/ו
3.⁠ ⁠שירה והתנבאויות 
 
יום שני ה 6.5 | 20:00-22:00 | המפגש בזום, פתוח לכולן וללא תשלום, לרווחת כולנו, הגיע זמננו.
להרשמה – כאן. לאיוונט בפייסבוק – כאן

אז בואי. ספר חדש

״אז בואי – מה שבאמת על נשים וגברים״ – הוא ספר שקורא לעצור ולהפסיק להיאחז במה שחשבנו על אהבה ויחסים. הוא כתוב בכנות ואמונה ברוח האדם, אישה וגבר. ספר שנותן כח ליצור ולהוביל, לכאוב ואז לשאול: מה האהבה אומרת לי לעשות? והיא אומרת.

 

לעמוד הספר , רכישת ספרים והשתתפות במפגשים – ליחצו כאן ❤️

אז בואי. תנועה

נוכח השביעי באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל פתחנו קבוצה חדשה בפייסבוק. היא מקום שבו נשים חכמות ואמיצות מוזמנות להגיד אמת ומתוך השבר, ליצור מציאות חדשה, שפה חדשה ומבנים חדשים. להעמיק לתוך השינוי שמתרחש עכשיו ולפעול בו כמו שנשים יודעות לעשות מאז ומעולם, בכנות, בעוצמה, באהבה ובשלום.

אז בואי פועלת בארבעה סוגי טקסטים:

1. כתיבת נאומים שהיו צריכים להיכתב אך לא נכתבו

2. כתיבת ״קול קורא״ למי שצריך לקרוא לה/ו

3. שירה והתנבאויות

בואו לקבוצה בפייסבוק ובואו בכלל ❤️

סדרת שיחות – מה שנגמר זמנו:

לנוכח מה שקורה בתקופה זו (אוקטובר 2023) נשתף כאן שיחות וידאו דרך שאלות שעולות בנו ובכן/ם. יותר מתמיד, זה זמן להיות ביחד ולהקשיב למה שנגמר זמנו. בשביעי לאוקטובר האדמה נפערה ולקחה איתה הרבה ממה שחשבנו שאפשר לעמוד עליו. דברים שהיו מובנים מאליהם, שחשבנו שהכרנו וידענו גם על עצמנו וגם כלפי חוץ, התרסקו לרסיסים אל מול מה שחווינו וראינו את אהובינו חווים.

השאלות שמתעוררות מתוך האימה, הפחד והידיעה העמוקה שמשהו פה מעוות כל כך עד שאי אפשר לנשום, מבקשות מאיתנו הקשבה שבאה מתוך השקט.

  • איזו השפעה יש לעיניים של גבר על מי שאני, איך שאני תופסת את עצמי, מה אעשה ומה לא?
  • על החשיבות שבלהישאר וללמוד את עצמי ואהבה מחדש דרך כאב, בושה, פחד, חוסר אונים ואי ודאות?
  • איך לדבר, מה תגידי, מאיפה תסתכלי ועל ההסכמה לא לשמור על עצמי.

 

לצפיה בכל השיחות – ליחצו כאן

תוך כדי הקשבה עמוקה, רותי בר שלו ונועה גולן דיברו מתוך השבר על מה כבר עבר זמנו ומה הדבר החדשים שיכולים לתפוס את המקום.

לקריאה על התנועה של רותי ונועה: תנועה של נשים חכמות ואמיצות שמתוך השבר אומרות אמת, דורשות אמת ומתפרקות מהסיפורים והמבנים הישנים שבא זמנם לחדול, בעוצמה באהבה ובשלום- אז בואי לכאן.

 

לקבוצה של משחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן.

מומלץ להיכרות:

פודקאסט – העולם באמת הוא פשוט ויפה 

 

רותי מתארחת בראיון עם ולריה קופמן – Fit for Joy

מפגשי LIVE בפייסבוק בנושאים שונים | לכל המפגשים לחצו כאן

עוד יכול לעניין אותך

המילון החדש

המילון החדש המילון החדש נובע מתוך הקשבה לכוחה העצום של שפה ביצירת עולם של משמעויות. שפה יכולה להיות מכשול כשאינה מדויקת, או להיות צוהר לאינסוף

Read More »

אקטואליה

אקטואליה במבט What Really Is What Really Is אינו דעה או רעיון, שיטה או גישה. הוא אינו שייך לאיש ולא תלוי באף אחד. זהו הידע

Read More »

הירשמו לניוזלטר (חודשי) לקבלת עידכונים על המתרחש והמתחדש ב-What Really Is: