הכרת הטוב

במובן הישן:

הכרת הטוב היא שביעות הרצון שקורית כשהמציאות מתאימה לנשאף, לנחשק, לרצוי, לתמונת הטוב שהאדם והחברה מאמינים בהם. היא הביטוי של הסיפוק שמקבלים הצרכים ואת ההרגעה שמקבלים הפחדים שלנו.

כשהצלחתי למנוע משהו שמאד רציתי שלא יקרה, כשהצלחתי להגיע למשהו שאני מאמין שיביא לי את אושרי ובטחוני – אני אהיה שבע רצון וארגיש שיש טוב שעלי להכיר בו. 

המציאות שנוצרת היא של חיים המבוססים על עליות וירידות, תנועה מאומללות לאושר, מפחד לתחושת ביטחון. מכיוון שהחיים לא יספקו מענה מתמיד לכל מה שהמיינד רוצה, לכל הצרכים והפחדים, ההרגלים והרצונות- תהייה תנודתיות שכזו והכל יהיה ארעי ומאד מאד שברירי. 

 

במובן החדש והמתחדש:

הכרת הטוב היא ההכרה, שכאשר אנחנו נעים עם החיים, מחבקים אותם בשתי ידיים ומבקשים לראות את האמת- חכמה ויופי בלתי ניתנים לתיאור יתגלו בפנינו. ההכרה שלנו בהם הופכים אותם לאנרגיה שאנחנו חיים.

כאשר אנחנו שמים לב לדבר מה הוא מתרחב בחיינו. גדל.
זו איננה שאיפה אלא עובדה.
שווה לבדוק.

להכרת הטוב שלושה מימדים ואני רוצה לטעת את רגלי בהם משום שמשם חיים חיים נותני חיים:

מימד אחד הוא שעצם הכרת הטוב מרחיבה את הברכה ביומיום בכך, שכאשר אנחנו מסבים את תשומת ליבנו לשפע, לתנועה של האור, היופי והחכמה, הם תופסים חלק נכבד יותר מחיינו. אנחנו רואים אותם יותר ופועלים לאורם בחלקים גדולים יותר של היום.

מימד שני של הכרת הטוב מעורר בנו את הזיכרון שאנחנו בעצמנו אור, מעלה בנו את השקט והשמחה, האהבה והידיעה של מלאות ושלם, ובכך אנחנו ממגנטים מן העולם את אלה בדיוק. כאשר אנחנו נמצאים ליד אדם שמח ושופע, ידיעת השפע שבתוכנו והשמחה הטבעית שלנו מתעוררים.

והמימד השלישי של הברכה שמביאה הכרת הטוב, הוא העובדה שכדי להכיר בטוב בכל רגע, עליך להניח למחשבות ולתסריטים שבנית בכוחות עצמך ולראות את הטוב, המברך והמחייה הנמצא בכל מצב ובכל אחד. אם נמשיך להחזיק בהגדרות ובאמונות שלנו לגבי מה זה טוב ומחייה, לא נוכל לראות אותם בכל רגע ובכל אדם, משום שהגדרות אלה הן אנושיות ומכאן מוגבלות מעצם טבען. הן אומרות מה כן ומה לא על בסיס דעה ודעתך היא אינה האמת. הטוב האמיתי הוא מסתורי ואיננו חלקי ואיננו מתקיים רק במקומות מסויימים. הוא חובק כל. הוא בכל והכל בו. 

המציאות שנוצרת היא של להיות כל כולי כאן. כדי לראות את הטוב הזה, האחד, האור אינסוף, נצטרך לצלול בתוך ההוויה עצמה ולהפסיק לנסות ליצור אחת בעצמנו.

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה