התמכרות

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

למדנו שהתמכרות היא צורך שאינני שולט בו, דבר מה שאני חייב שיהיה לי או חייב לעשות כדי לספק צורך ולהרגיע פחד.

התמכרות היא תחושת מצוקה חזקה, שנגרמת מן המחשבה שמשהו לא מספיק או שאני חסרה ופגיעה ואין לי את הכוחות להתמודד עם מה שהמציאות מביאה או שהמציאות אינה מעניינת, מעוררת, ואני רוצה לחיות אותה ״יותר״. מכאן רק סיפוק הצורך שלי מאפשר לי להימנע ממדרון חלקלק לתהום או מחיים אפרוריים.

 

המציאות שנוצרת מתוך ראיה זו היא שהתמכרות זו בעיה שצריך לפתור ולכן היא מטופלת על ידי הפעלת סוגי כוח שונים – איסורים, מניעות או ההתניות.

בפועל, הגמילה מהתמכרות נדירה ויש לה מחירים ותסמינים נלווים משום שגם היא (הגמילה) מאמינה בכך שאני חייבת שמשהו יקרה (למשל – שאפסיק להיות מכורה) בשביל שאתקיים כאדם בעל עוצמה. כלומר- אדם מכור הוא אדם חלש, בעייתי, לא שלם. 

 

מעגל פחד אינסופי. 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכל אחד בתנועה:

 

המחשבה אני חייבת ולא יכולה בלי תופסת את שדה הראייה כולו, פועמת בתוכנו בעוצמה מתגברת והולכת משום שאנחנו מאמינים בה ושוכחים את האמת – שהאנרגיה השלמה של החיים והאהבה שאנחנו, נמצאת במלואה כל הזמן ואין דבר שיכול להפסיק או לגרוע מזה, גם אם היינו רוצים.

אנחנו לא יכולים להיות חסרים ולא זקוקים לדבר כדי למלא אותנו.

נקודה.

 

המציאות שנוצרת כשאני חיה מתוך ידיעה זו היא של חגיגת כל אותם דברים שהייתי נוהגת להתמכר אליהם – מכיוון שאני יודעת שאינני צריכה אותם, אני פנויה להנות מהם. אני חווה אותם, חוקרת, מתערבבת ומתחייה מהם במקום לצרוך אותם, להשתמש בהם ואז לנטור להם ולעצמי על שאני נזקקת או בעייתית. 

 

התנועה שבין לחגוג משהו ובין להשתמש בו היא דרך נפלאה לחקור וללמוד את עצמי. 

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות התבוננות על המצב – סדרת מפגשים לאור המחאה והרפורמה המשפטית – אביב 2023 https://www.youtube.com/watch?v=vEcT4Z3KlGQ&list=PLYCjJSQdrNdlNfsldf22aaM0F4egHopzn&index=1 האם זה אפשרי ואיך ניתן להישאר

Read More »

אימונים

מפגשי אימון – What Really Is ישנו מה שקורה, וישנו מה שאנחנו חושבים שקורה. זהו כנראה מצב הקיום האנושי – היות ומחשבה. לא ניתן ולא

Read More »

חלק ב' – שיתופים אישיים

שבילים גלול מטה Daniela Spector © זה לא קורה עכשיו – אי אפשר להיחלץ מהפחד, אפשר להתבונן בו עולם הפחד – השכל המפרש והמדמה: זה

Read More »

מושגים קשורים

אודות המחבר

השארת תגובה