ודאות

במובן הישן:

תחושה שאני שואפת אליה כדי להרגיש ביטחון בעולם. וודאות נותנת לי תחושה שאני שולטת על חיי ,שאני מבינה ויודעת דברים ולכן גם יכולה לתכנן את שבילי חיי. היא יוצרת אצלי שקט פנימי, שמתבסס על האמונה שאני יכולה לסמוך על עצמי, שאני יודעת מה טוב עבורי ומה לא. היא נותנת לי תחושה שאני צועדת בכיוון הנכון, שאני רואה עתיד, שאני צודקת וצדקתי בבחירות שלי. אם אני יודעת זה אומר שאני חזקה, שאני בשליטה ושאני מתקדמת בכיוון הנכון. לכן אבקש וודאות מבני הזוג שלי, ממקום העבודה, מחברים ואמנע מקשרים וסיטואציות בהן הוודאות רופפת.

המציאות שנוצרת היא של צורך ותלות בהבנה וביכולת לחזות ולצפות. השכל, מבועת ומבוהל משום שאינו יכול לתת תשובה אמיתית משום שאין לנו גישה למה שיהיה, מחבר חלקיקי אמת וממציא סיפור, ממציא תחזית, ממציא הגיון. ואנחנו, מתוך האמונה המוטעית לחלוטין, שעלינו להבין כדי לא ללכת לאבדון או לכאוב כאב בלתי נסבל ולהיות חסרי אונים- מאמינים לסיפור. 

אנחנו חיים נגד התנועה הטבעית, נגד האמת (אין באמת וודאות), נתקלים וכואבים אך אנחנו אומרים לעצמנו שאין ברירה כי לחיות בחוסר ודאות בכלל לא בא בחשבון.

 

במובן החדש והמתחדש:

כשאני זוכרת את טבעי השלם, זוהי הוודאות היחידה עליה אני יכולה לנוח ולהרפות. אז אני זוכרת שכל רגע הוא נכון, שכל רגע הוא עולם ומלואו, כל רגע הוא הזדמנות לראות ולאהוב וכל תנועה מולידה את התנועה הבאה. זוהי ידיעה. 

המציאות שנוצרת היא שאיני צריכה לחפש שבילים יותר, איני צריכה הבטחות או חתימות והסכמים. אז אני מתמסרת לכוח החיים הפועם בי, אני רואה את השקט בתוכי ואת היותי שמחה שאינה תלויה בדבר.

 

”אין הגעה אף פעם. רק רצף של התהוות”

אודות המחבר

2 תגובות
  1. אהבה - What Really Is

    […] חזרה למילון החדשבדידות, התחשבות, ודאות […]

  2. הפרדה - What Really Is

    […] חזרה למילון החדשודאות  […]

השארת תגובה