כלואה

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

כשאנחנו אומרות כלואה לרב נתכוון ש:

אני לא יכולה ללכת לאן, שאני רוצה ללכת

אני לא יכולה להיות מי, שאני כבר כל כך רוצה להיות

אני לא יכולה להשיג את מה, שאני רוצה

אני לא יכולה שיהיה לי מה, שאני רוצה שיהיה לי

ואני לא יכולה להפסיק לחשוב על זה, כי ככה אני לא יכולה להיות מאושרת.

 

כשאני מאמינה למחשבה שאומרת, שרק אם אוכל לעשות בדיוק מה שאני רוצה, כשאני רוצה, רק אז אני יכולה להיות מאושרת, להרגיש את השמחה רוטטת בי, ככה זה קורה.

אני מרגישה כלואה ומנועה מלהיות ולעשות מה שאני רוצה, ולכן בטעות מאמינה שאינני יכולה להיות שמחה, שאינני אהובה ומוגשמת. כשאני מאמינה לזה ונשארת כך חיי מסתובבים בלופ כואב ומובס.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

כלואה זה סיפור, תיאור מצב שעושה השכל, החושב והמפריד, כשהוא מצייר את הסרט שהוא רוצה שנאמין בו. כלואה זה מצב בלתי אפשרי.

 

אני יכולה להיות מנועה מעשייה מסויימת, כי אני לא יכולה או כי אסרו עלי.

אני יכולה להיות נתונה למרותו של מישהו, והוא יקבע מה אעשה ומה לא.

אבל איש לא יכול לכלוא אותי באמת, כי הרוח שאני חיה ומלאה תמיד. היא מדברת אלי את קול החכמה תמיד, לא אני יצרתי אותה ואני גם לא יכול לכבות אותה. אם אני כופר בה, היא בכל זאת שם ושמחת החיים שלי לא יכולה להיפגע. הדבר המקסימאלי שיכול לקרות הוא ששבילים של ביטוי עצמי יסתמו, שלא אוכל ללכת לאן שארצה או לעשות את מה שארצה. יכול להיות שלא תהיה לי שליטה במה זה יאמר עלי או איך יראו אותי אנשים. אבל כשאסתכל פנימה, בשקט שנוצר כשאני באמת מבקש לראות כל מה שבא ולנשום אותו פנימה – כשאשאר מספיק זמן אוכל לראות בברור שהכל אור ואנרגיה נצחית פתוחה ונובעת, זורמת מעצמה לעצמה ואנחנו היא.

 

המציאות שתיווצר אז תהיה מעבר למה שאני יכולה לדמיין לכתוב פה.

 

“אני כלואה בתוך עצמי”

לקריאה נוספת

טיפול

טיפול *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה. לכן ההזמנה במילון היא

Read More »

שבט הילדים האבודים

שבט הילדים האבודים בלוג זה מוקדש אלינו, הרוחניים, בני ״שבט הילדים האבודים״ שביקשנו נגיעה טהורה יותר בחיים. למדנו לרגלי מורים גדולים, היינו באשרמים, ניסינו הכל

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה