מאמץ

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שכדי להשיג משהו עליי להתאמץ ולעבוד קשה. רק אם אתאמץ אוכל להתקדם ולהצליח ואנשים יעריכו אותי, גם לפי רמת המאמץ שהשקעתי. ללא מאמץ לא יהיה לי מה שאני חייבת שיהיה לי, כדי שאהיה מסופקת ושלמה עם עצמי. אם לא אתאמץ עבור משהו, זה אולי אומר שאני מפונקת, שאני לא ממש רוצה את זה ושאף פעם לא אשיג כלום.

בעולם הישן מאמץ מביא לתוצאות. אני יוזמת, אני יוצרת ולכן אני גם אחראית על התוצאה.

 

מציאות שכזו מנוהלת על ידי הפחד מ-לא להתאמץ ולהישאר מחוץ למשחק כמו גם מלהיכשל למרות המאמץ. מציאות זו יכולה להוביל אותי לראות את האחר כאמצעי שיסייע במאמץ או כמכשול שיש להסיר.

פשטות, אהבה ופליאה אינם חלק מחיי היומיום שלי והמאמץ שוחק ומייאש, במיוחד כשלא רק שאינו מביא תוצאות אלא מגביר את הכאב והפחד, את הזמניות והשבריריות שכל כך רציתי למנוע ולפתור.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

אני מבדילה בין מאמץ שנובע מפחד, כי אני חייבת להשיג משהו לבין מאמץ שאינו תלוי תוצאה. פעולה שאני משקיעה בה את כל כולי, קטנה או גדולה, למען הפעולה עצמה וזו נובעת מהקשבה עמוקה ומדויקת למה שקורה עכשיו ולמה שנדרש ממני עכשיו – זו פעולה נותנת חיים. 

 

במציאות כזו, גם תנועה חדה, חזקה ואינטנסיבית תבוא מתוך הקשבה לתנועה חדשה שכבר מתרחשת בי ומבקשת ביטוי, אך כשאני מכירה בשלמות עצמי מעצם היותי, אינני צריכה להשיג דבר כדי שיעשה אותי מאושרת.

אז מאמץ לא יהיה מאמץ והפעולה לא תיצור חיכוך וקונפליקט, אלא תהייה תנועה טבעית הנובעת ממני וכול תוצאה שתגיע אדע כי ברכה היא עבורי.

 

״היא עובדת מן הבוקר המוקדם ועד השעות המאוחרות של הלילה, ונראית לי כאילו היא עפה, מרחפת, ממקום למקום. גם כשהיא מכינה קפה או מעמידה מכונת כביסה בין פגישה לפגישה״

לקריאה נוספת

וובינרים ומפגשים

צוללים לעומק – ובינרים וסדרות התבוננות על המצב – סדרת מפגשים לאור המחאה והרפורמה המשפטית – אביב 2023 https://www.youtube.com/watch?v=vEcT4Z3KlGQ&list=PLYCjJSQdrNdlNfsldf22aaM0F4egHopzn&index=1 האם זה אפשרי ואיך ניתן להישאר

Read More »

coing-hebrew

מפגש דרך כסף – Coing כדי באמת לחיות את מה שבאמת / What Really Is בנוגע לכסף, עלינו להכיר באמת – לא יכול להיות לנו

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה