פתרון

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

לרוב נחשוב שהמושג פתרון, מעיד על בעיה. פעמים רבות בחיים אנו נתקלים במצבים שאיננו יודעים מה תהיה התוצאה שלהם, במצבים שמעוררים בנו רגשות לא נעימים ואנו רוצים שיסתיימו. אז נהיה עסוקים בחיפוש אחר פתרון.

במקום להתבונן בסיטואציה, לבחון אותה לראות מה מתבקש, מה יש לנו ללמוד ממנה, ננסה ליצור סדר מלאכותי שיהווה פתרון. בדומה לחבישת פצע. התחבושת שומרת על העור אך אינה מרפאה אותו באמת. את  זה הגוף עושה בעצמו מכוח החיים.

 

במציאות כזו הפחד לאבד שליטה עלול לגרום לנו להחזיק במבנים שאינם משרתים אותנו עוד וכשמבנים אלו יבקשו להשתנות, אנו ננסה לשלוט וליצור סדר, לתקן, לשפר, אך כל עוד אנו מחפשים פתרון ולא נוגעים במהות, שינוי אמיתי לא יוכל להתרחש, ל״גוף״ לא תהיה הזדמנות לעשות את שלו ו”הבעיה” לא תיעלם. כשאנו חיים כך “בנתיב הפתרונות” אנו עלולים לשחזר שוב ושוב את אותם דפוסים ולחשוב שאנחנו בדרך הנכונה, אך למעשה כלום משתנה.

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

אין דבר כזה פתרון אלא יש שביל, יש תנועה והחכמה מראה את עצמה דווקא דרך המצב המתרחש. מצב שבראייה הישנה נקרא לו ״בעיה״ רק משום שהוא לא מאפשר להמשיך וללכת בדרכים המוכרות או לעשות את מה שאנחנו רגילים לעשות.

השביל או התנועה הם לא דבר שמחפשים ומוצאים, אלא הם מתגלים מתוך התבוננות ומעורבות מלאה במצב.

 

במציאות כזו “בעיות” הן הזדמנויות לצמיחה, להתפתחות. מצבים אלו מגיעים לחיינו כי אנו מוכנים. הם מגיעים גם, כשהאמונות שלנו יצרו אותם.

כשאנו מגיעים למצב בו אנו מחפשים פתרון, כל שעלינו לעשות הוא לקחת נשימה, להתבונן באמת כעדים, להאמין ביכולת שניתנה לנו מלידה להתעורר ולראות מחדש.

לפעמים זה קורה בקלות וברגע קט, לפעמים זה מעלה כאב, ועצב. תמיד זה מביא עוד יופי וברכה לחיים.

 

לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו כשיצרנו אותם.” – אלברט איינשטיין

 

לקריאה נוספת

אחריות

אחריות *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

Read More »

אקטואליה

אקטואליה במבט What Really Is What Really Is אינו דעה או רעיון, שיטה או גישה. הוא אינו שייך לאיש ולא תלוי באף אחד. זהו הידע

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה