שקר

*אופי המילון והמלצת קריאה:

מילה היא כלי דרכו עוברת מהותאנרגיה המילה לעולם איננה הדבר עצמומהו הדבר עצמושאלה זו טוב שתיענה בשתיקה.

לכן ההזמנה במילון היא ״טריקית״ כי נדמה שהיא מחליפה ״הגדרה״ ב״הגדרה״ אך היא לאהיא הזדמנות להתבונן על המילה ולשאול – אם היא לא כמו שהתרגלתי לראות דרך השכלאז מה היאמה מהותה מתוך המיסתוריןמתוך הטבעמתוך הידיעה הבלתי נתפסת שהכל אחדהכל תנועה ואני חלק מזהמכאן תמצאו שה״הגדרה״ החדשה לפעמים תשמע פיוטית או אפילו תרגיז את השכלכי הוא לא יכול להבין אותהזה בסדרתנו למילים להיות כלי והקשיבו לאנרגיה שעוברת דרכןזה בדיוק מה שבאנו לעשות כאן.

התרגלנו שתם לב מתקשר למישהו שלא בדיוק קורא את המציאות, לפעמים יפה נפש ולפעמים קצת כהה חושים ולא ממש מתמצא. אנשים תמימים נתפסים כלא מוצלחים, ככאלה שאפשר לעבוד עליהם בקלות, לרמות אותם.

 

בדרך כלל, תם לב נתפס הפוך מאדם שמבין עניין, מכיר את הכוחות הפועלים ואת השחקנים על המגרש ויודע להשפיע ולהשיג תוצאות.

בדרך כלל, תם לב נתפס כאיטי, מהסס אולי. תמימות מתאימה רק למי שיכול להרשות לעצמו או לאסטרונאוטים, או אלה שאין להם ברירה, הם פשוט לא מאלה שמשתלבים. לא מאלה שיובילו. לא מן המנהיגים.

 

 

במבט מתוך המסתורין והידיעה שהכול אחד בתנועה:

 

תם לב במובן המתגלה, הוא האצילות שקורנת מאדם, שזוכר את טבעו האמיתי, יודע שהכל אחד והוא מהלך בעולם בשלווה שמברכת ורואה את החסד בכל אדם ובכל התרחשות.

 

תם לב הוא היופי שבלהיות ילד, גם אחרי שכאבת והתאכזבת, גם אחרי שראית את הפחד והכאב, את השקר והנפרדות. תם לב הוא אמונה אינסופית באחדות, בטבע ביקום.

 

תם לב רואה כל רגע כעולם של יופי ונענה להזמנה לומר כן ולהיות זה.

 

כשאנו חיים את החיים בתם, כל רגע הוא פלא חדש ומתחדש, אין ידוע , אין צפוי, יש רק את היש וכל שנותר הוא להתהוות.

 

“והנה שוב נגלה הפלא, ובתוכו אני נשטף”

לקריאה נוספת

שלם

שלם *אופי המילון והמלצת קריאה: מילה היא כלי דרכו עוברת מהות, אנרגיה.  המילה לעולם איננה הדבר עצמו. מהו הדבר עצמו? שאלה זו טוב שתיענה בשתיקה. לכן ההזמנה במילון היא

Read More »

וידאואים קצרים

וידאואים קצרים קטעים מתוך ובינרים, מפגשי לייב ושיתופים שונים. מוזמנים ומוזמנות לשוטט אינטואיטיבית. מה שאמיתי, אינו דעה או רעיון, לא שיטה ולא גישה. מה שאמיתי

Read More »

אודות המחבר

השארת תגובה